Orgel

Zomeravondconcert Echoes of Eternity

Geerten Liefting & Joris Strijbos

Datum & tijd
Wo 9 jul | 20:15 - 22:15
Met pauze
Locatie
Grote Kerk Alkmaar
Prijzen
Vrienden Grote Kerk Alkmaar € 9,00
Vrienden van het Orgel € 9,00
Regulier € 10,00
Excl. drankje

Het openingsconcert van de zomerserie door Geerten Lieftink, ondermeer prijswinnaar van het improvisatieconcours in Haarlem 2016, zal in het teken staan van improvisatie. Hij werkt in dit concert samen met Joris Strijbos, de maker van de tentoonstelling Echoes of Eternity. Strijbos brengt zijn klankinstallatie 'Kinetic Sounds' naar Alkmaar en zal samen met Lieftink ongehoorde klanken in de Alkmaarse Grote kerk laten horen.

Op het koororgel vertolkt Lieftink daarnaast muziek van Frescobaldi en Scheidemann. Op het jarige Van Hagerbeer/Schnitger-orgel hoort u voor de pauze Bruhns briljante Preludium in e en de Fantasie over “Ich ruf zu dir” van Vincent Lübeck. Na de pauze naast improvisaties de twee Fantasieën van Jehan Alain.

Programma

Van Covelens-orgel

Frescobaldi (1583-1643): uit Fiori Musicali:
-Toccata per l’Elevatione
-Rececare
-Canzon Quarti Toni

Camphuysen (16e eeuw) : Daphne

Geerten Liefting (1983-) Improvisatie i.s.m. Joris Strijbos

Scheidemann (1595-1663): Praeludium in d WV33

Van Hagerbeer/Schnitger-orgel

N. Bruhns (1665-1697): Praeludium in E minor

V. Lübeck (1654-1740): Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ (Choralfantasie)
Pauze:

Van Hagerbeer/Schnitger-orgel

J.Alain (1911-1940): Fantaisie 1

Improvisatie

J.Alain: Fantaisie 2

Improvisatie

Biografie

Geerten Liefting studeerde Orgel, Kerkmuziek en Improvisatie aan het Utrechts Conservatorium bij oa Reitze Smits. Vervolgens studeerde hij Compositie, Schriftuur en Koordirectie aan de Conservatoria van Antwerpen en Rotterdam. Daarnaast studeerde hij Improvisatie bij Hayo Boerema in Rotterdam.

Als organist won hij vele eerste en tweede prijzen op diverse belangrijke internationale concoursen in oa Parijs, Haarlem, Münster en Luxemburg.

Als componist won hij bovendien het Hinsz-compositieconcours in Kampen waar het Nederlands Kamerkoor zijn Renovatio Mundi in première bracht. Hij componeerde in opdracht voor bijvoorbeeld de Laurenscantorij, kamerkoor Ars Musica, Ars Musica orkest en de Kathedrale koor van de Basiliek sint Bavo in Haarlem.

Sinds augustus 2007 is hij dirigent-organist van de Heilige Bonaventura in Woerden en tevens assistent-organist van de Grote of St Laurenskerk te Rotterdam.

Als organist trad hij op in Nederland, Frankrijk (oa Notre-Dame Parijs), Engeland, Duitsland, Italië, België en China. Geerten geeft jaarlijks veel concerten als solist en is ook in het bijzonder actief als improviserend organist bij 'zwijgende films'.

In Nederland trad hij oa op met de Laurenscantorij Rotterdam, Ribatutta Ensemble en het Nederlands Blazersensemble.

Naast zijn werk als organist en componist geeft hij lessen in orgel, muziektheorie, improvisatie en compositie.

4e zomeravondconcert gratis
Kies 4 concerten en ontvang het 4e ticket gratis (tickets krijgen 25% korting). Je betaalt € 30,00 per persoon voor 4 concerten. Vrienden van de Grote Kerk betalen € 27,00 (maximaal voor 2 personen). De korting wordt verrekend als je de kaarten toevoegt aan je winkelmand.

Lees meer Lees minder
Volledig overzicht
20:15 - 22:15
20:15 - 22:15
Grote Kerk Alkmaar
Grote Kerk Alkmaar
Datum & tijd
Wo 9 jul | 20:15 - 22:15
Met pauze
Locatie
Grote Kerk Alkmaar
Prijzen
Vrienden Grote Kerk Alkmaar € 9,00
Vrienden van het Orgel € 9,00
Regulier € 10,00
Excl. drankje
Cookies

We helpen je online graag zo goed mogelijk en gebruiken daarvoor cookies. Stel ze hier in.

[2]
[1]