Rick Akkerman Fotografie DSF3064 Pieter Van Dijk 1600
Concert

Zomeravondconcert

Pieter van Dijk

Pieter van Dijk

Ook deze zomer vindt er weer een mooie serie Zomeravondconcerten plaats in de Grote Kerk Alkmaar. Een sfeervolle serie op de woensdagavond om 20.15 uur, tussen 1 juli en 19 augustus. De serie wordt afgesloten met een speciaal verzoekprogramma op 9 september.

Tijdens dit concert hoort u toonzettingen van het Pater Noster, het Gebed des Heeren. Stravinsky baseerde zijn van oorsprong vocale compositie op het gregoriaanse pater noster, terwijl Bach het Lutherse koraal ‘Vater unser‘ diepgaand uitbeeldde. César Franck’s Prière heeft een eigen melodie en is vooral qua sfeer zeer ingetogen. Andries van Rossem componeerde in 2025 een speciale compositie om de verjaardag van het grote orgel te vieren. De naam Schnitger vormt hierin het thema. Tijdens dit concert klinkt van Rossems gerenoveerde versie. De ritmiek van Van Rossems Anacruse is geïnspireerd door de muziek van Stravinsky. Op het koororgel Rossi‘s zevende Toccata die de grenzen van de middentoonstemming opzoekt en Sweelincks ‘Erbarm dich mein’, ook goed passend binnen dit thema.

Programma 'Pater Noster'
Pieter van Dijk, stadsorganist - orgel

Koororgel

Michelangelo Rossi (1601-1656)
- Toccata settima

Jan Pieterszoon Sweelinck (1562-1621)
- Erbarm dich mein, O Herre Gott (6 variaties)

Van Hagerbeer/Schnitger orgel

Igor Strawinsky (1882-1971)
- Pater Noster

Andries van Rossem (1957)
- Anacruse (2025)

~ Pauze ~

César Auguste Franck (1822-1890)
Uit Six Pièces 1862:
- Prière

Johann Sebastian Bach
- Vater unser im Himmelreich BWV 682
- A 2 Clav. et Pedal e canto fermo in Canone

César Auguste Franck
Uit Trois Pièces 1878:
- Pièce Héroïque

4e zomeravondconcert gratis
Kies 4 concerten en ontvang het 4e ticket gratis (tickets krijgen 25% korting). Je betaalt € 30,00 per persoon voor 4 concerten. Vrienden van de Grote Kerk betalen € 27,00 (maximaal voor 2 personen). De korting wordt verrekend als je de kaarten toevoegt aan je winkelmand.

Lees meer

Volledig overzicht

  • {{ toTimeStr(event.start, culture) }} - {{ toTimeStr(event.end, culture) }} {{ getVenue(event).roomName }} {{ event.hidePrice ? ' ' : getPriceText(getRegularPrice(event.prices)) }} {{ event.status.buttonText }} {{ event.status.buttonText ? event.status.buttonText : 'Gratis' }} Gratis
  • Cast & info

    Meer informatie Biografie Pieter van Dijk (1958) studeerde orgel bij Bert Matter en piano en kerkmuziek aan het Conservatorium van Arnhem. Daarnaast studeerde hij bij Gustav Leonhardt, Marie-Claire Alain en Jan Raas. Hij won prijzen op de internationale orgelconcoursen in Deventer (1979) en Innsbruck (1986). Tot 2025 was Pieter van Dijk professor voor orgel aan de Hochschule für Musik- und Theater te Hamburg en aan het Conservatorium van Amsterdam. Hij is organist van de Grote Sint Laurenskerk in Alkmaar, waar hij het Van Hagerbeer/Schnitger orgel en het Van Covelens orgel uit 1511 beheert. In 2004 werd hij benoemd tot stadsorganist. Pieter van Dijk maakte diverse cd-opnamen op de orgels van de Laurenskerk. De dvd "Alkmaar – De orgels van de Laurenskerk" werd in 2013 bekroond met de Prijs van de Duitse Platenkritiek. Samen met Wolfgang Zerer en Andreas Fischer nam Pieter van Dijk een cd op op het gereconstrueerde orgel van de Catharinakerk in Hamburg. Van 2017 tot en met 2023 werkte Pieter aan een project waarbij hij het complete orgelwerk van Bach op 21 cd's opnam. Meer informatie over dit project is te vinden op: www.dmp-records.nl en in de shop van de kerk. In 2021 ontving hij in Alkmaar de Victorie Oeuvreprijs voor zijn inzet voor de orgelcultuur. Pieter treedt veelvuldig op in diverse Europese landen, Japan en de Verenigde Staten. Hij is artistiek leider van het Orgelfestival Holland, publiceerde artikelen over J. P. Sweelinck, J. S. Bach, M. Weckmann en Straube/Reger en was ook jurylid bij diverse internationale orgelwedstrijden.

    Tips voor jou

    Geen resultaten gevonden

    Neem een virtuele rondleiding door de Grote Kerk!

    DSC9594